Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Zielona Góra

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Zielona Góra

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Czas płynie nieubłaganie… dzieciaki chcą w przyszłości być… no właśnie kim? Doświadczony rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, a na pewno nie jest wartością stałą. Wręcz zmienia się w tempie dla nas, starszych zastraszającym i zanim zdążymy się zorientować nasz maluch ma inne hobby. Tak, dzieciaki rosną, upodobania się zmieniają, czasami chwilowe fascynacje nagle ustępują innym. Naszym zadaniem jako rodzica jest mimo wszystko wspierać nasz dziecko i dawać mu pewność, że można w życiu spróbować wszystkiego. Że nie ma jednej recepty na szczęście i szukanie go nie, jest niczym złym. A jak dziecko ma poznać różnego typu możliwości, jeżeli nie będzie mogło ich wypróbować?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci zaczynają być coraz częstszą formą pozalekcyjnych aktywności. Jest to świetny pomysł na to, aby zapewnić dziecku rozwój, jednocześnie zajmując mu popołudnia, podczas których nie bardzo ma co ze sobą zrobić. Jednak najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest umiar! Niestety rodzice, szczególnie w większych miastach, często pod presją innych zaczynają wymyślać najmłodszym coraz to nowsze zajęcia, zapełniając dziecku każde popołudnie. Nie pytając malucha o rzeczywiste zainteresowania, wysyłają go tam, gdzie jest modnie albo sami chcieli uczestniczyć jako dzieci. Tymczasem młodego, rozwijającego się człowieka nie można zmuszać. Jeżeli ma kochać to, co robi, musi samo się tym zauroczyć.

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Dodatkowe zajęcia edukacyjne, to popularny element pojawiający się w miastach. Pęd życia rodziców narzucił takie tempo także młodszym mieszkańcom. Potrzeba zajęcia czasu najmłodszym jest znana, stąd coraz więcej miejsc, placówek i możliwości pozwalających na dodatkowy rozwój najmłodszego pokolenia. Przyjrzyjmy się bliżej jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci Zielona Góra oferuje najmłodszym mieszkańcom.

Ogólne zajęcia dodatkowe – domy kultury i akademie.

Dla dzieci niemających sprecyzowanych hobby, nie rozwijających szczególnie jednej wybranej pasji, najlepszym sposobem może okazać się uczestnictwo w różnorodnych zajęciach oferujących ciekawe pomysły dla każdego. Tego typu możliwości najczęściej dostępne są w Domach Kultury, jak i prywatnych placówkach. Nasz typ na ogólnorozwojowe zajęcia dodatkowe dla dzieci? Zielonogórski oddział Bystrzaka. Pełne ciekawych pomysłów i zajęć miejsce dla dzieciaków w każdym wieku.

Raz, dwa trzy… gotujesz Ty!

Polskie stoły przestały być „przewidywalne”. W domach goszczą na nich przysmaki z różnych miejsc świata, to (plus pewnie popularność programów typu MasterChef Junior) sprawia, że dzieciaki niezależnie od płci i wieku widzą w gotowaniu ciekawe zajęcie. Co więcej, zajęcia kulinarne to także możliwości ciekawego rozwoju. Podczas lekcji dzieci poznają smaki, kulturę innych krajów, a nawet można pokusić się stwierdzenie, że pojawiają się na nich fascynujące i praktyczne podstawy takich nauk jak chemia czy fizyka. W Ence Ręce szefem kuchni mogą być dzieciaki w różnym wieku. To naprawdę ciekawe zajęcia dopasowane do dzieci przedszkolaka do nastolatka. Dostępne także w formie rodzinnych zajęć. Czy może być lepszy pomysł na wspólnie spędzony czas?

Kółka matematyczne, informatyczne i inne nauki ścisłe.

Dziecko fascynuje się eksperymentowaniem i liczbami? Nastolatek chce zostać programistą? Coraz więcej różnego rodzaju kiedyś kółek matematycznych i informatycznych zamienia się w zajęcia z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego warto wysłać na tego typu zajęcia? Bo nauki ścisłe przydają się w życiu, bo wiele z poruszanych na nich zagadnień prędzej czy później będzie trzeba wykorzystać w życiu, no a poza tym świetnie wpływają na ogólny rozwój. Starając się być nowoczesnymi, polecamy nasz kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Zielonej Górze Zaprogramowani.com, gdzie można znałeś zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, prowadzone przez aktywnych zawodowo programistów. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie Zaprogramowani.com. Zajrzyjcie tutaj!

Muzyczne zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Rozmyślając nad pozalekcyjnymi zajęciami jedną z najczęstszych fraz, jaka pada z ust rodziców, jest szkoła muzyczna. Umuzykalnianie dziecka od najmłodszych lat doskonalone wspiera jego rozwój, to chyba jasne dla każdego. Jednak, zamiast od razu stawiać na państwową szkołę, może lepiej posłać malucha na zajęcia w nieco innej formie? Dla nas ciekawie wyglądają zajęcia prowadzone przez szkołę Tonika. Można postawić nie tylko na umuzykalnienie maluszka i wspieranie jego rozwoju, ale także na warsztaty dla starszych dzieci (np. emisja głosu dla nastolatków).

Bo ruch jest Twoim przyjacielem.

Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice nie mogli doprosić się dzieci, żeby wracały do domu. Czasy się zmieniają i teraz często z ust dorosłych płyną skargi, że dziecko spędza całe dnie w domu. Do tego wspomina się o pladze otyłości wśród najmłodszych, niedziwne więc, że rodzice szukają zajęć sportowych. Co, jeżeli dziecko nieszczególnie lubi konkretną dziedzinę? Zielonogórski Crossfit Zielona Góra organizuje naprawdę fajne i ciekawe zajęcia dla dzieci do 11 roku życia, pod nazwą CrossFit Kids. Bezpieczne, rozwijające i wdrażające dobre nawyki ruchowe!

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Najlepiej wtedy, gdy samo zacznie dopytywać się o dodatkowe możliwości i rozwój swoich aktywności. Często rozpoczynając chodzenie do szkoły, dzieci zaczynają spotykać się z rówieśnikami, dzielić swoimi pasjami i informacjami na temat możliwości. Warto wtedy szczególnie mocno przyjrzeć się temu, co go pasjonuje, jakie ma talenty i pomóc nieco ukierunkować je w wyborze aktywności. Dobrze dobrane zajęcia dodatkowe dla dzieci na pewno nie będą stratą czasu, a za to staną się fascynującą przygodą.


Komentarze

  1. Kosia

    Jak dla mnie jedne z najfajniejszych zajęć w ZG. Obecnie na zajęcia z programowania uczęszcza moja córka i muszę przyznać że wraca z każdych z uśmiechem od ucha do ucha. Polecam!!!!!!!

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *