Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Programowanie dla dzieci i młodzieży online.

Programowanie dla dzieci i młodzieży online.

Ostatni czas doświadczył nas, całe społeczeństwo, że technologiczne możliwości XXI wieku to coś więcej niż ślepa pogoń za rozwojem samym w sobie, ale rzeczywiste, niesamowite opcje, które wcześniej nie były osiągalne. Przenoszenie wszystkich dziedzin życia do Internetu nagle dało plony. Dzięki tego typu rozwiązaniom, najmłodsi pomimo złych warunków nadal mogą kontynuować naukę szkolną, dorośli przenieść pracę do domu i wykorzystywać zdalne opcje, a zakupy przez sieć okazały się dla tych, którzy do tej pory mieli jeszcze opory wyjątkowo proste i intuicyjne.

Dlaczego kurs programowania online?

Dla naszej szkoły także ostatni czas był także ciekawym doświadczeniem, ale i możliwością do tego, aby pełną parą (a nie ostrożnie, jak do tej pory) ruszyć z odkładanym przez wiele miesięcy projektem. Nasza szkoła to już nie tylko warsztaty programowania dla dzieci Zielona Góra. Postawiliśmy na kurs programowania dla dzieci online i okazało się to zdumiewająco świetnym rozwiązaniem.

  1. Programowanie online dla dzieci i młodzieży niweluje trudności organizacyjne.

Możliwość nauki zdalnej z domu sprawia, że na kurs programowania trzeba poświęcić zdecydowanie mniej, cennego, wolnego popołudniowego czasu. Tyczy się to zarówno uczniów, którzy muszą po prostu chwilę przed lekcją usiąść do komputera, jak i ich opiekunów, którzy nie muszą pilnować transportu do i na zajęcia. Jest to zdecydowana oszczędność czasu i pieniędzy. Ponadto w zajęciach online mogą brać udział wszystkie dzieci, niezależnie od stanu ich zdrowia.

  1. Nauka programowania przez Internet jest nowym, ciekawym doświadczeniem.

Jesteśmy jeszcze w momencie, kiedy e-lekcje nie są na tyle popularne, aby każde dziecko wielokrotnie z nich korzystało. To wbrew pozorom rodzi nowe możliwości. Fascynacja możliwościami, jakie dają platformy e-learningowe oraz sposób prowadzenia grupy poprzez sieć jest uwielbianą przez dzieci formą rozwoju. Uczy je jeszcze bardziej technologicznej śmiałości i pozwala na spróbowanie świata przyszłości już teraz.

  1. Kodowanie dla dzieci online jest efektywne.

Dokładniej ujmując równie efektywne, co nauka stacjonarna, przy jednoczesnym dodaniu wyżej wymienionych cech. Przenieśliśmy naukę programowania na wyższy poziom, równocześnie dodając ją do sieci. Wraz z wprowadzeniem szerokiego wachlarza kursów online wnieśliśmy w nie nasze doświadczenia nabyte przez lata prowadzenia warsztatów stacjonarnych.

Nie ma się co zastanawiać, zapraszamy.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *