Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak zmotywować dziecko do nauki programowania?

Jak zmotywować dziecko do nauki programowania?

Motywacja do nauki programowania

O ile samo programowanie dla dzieci na pierwszy rzut oka wzbudza w nich entuzjazm, to niestety tak jak każda nauka czegoś nowego, opiera się ono na podstawach, które na początku mogą zniechęcić. Nie da się od razu, na pierwszej lekcji usiąść i zrobić własną grę czy animację. Ta część nauki nowych umiejętności dla niecierpliwych maluchów może być deprymująca. Dlatego warto od początku postawić na takie formy nauki, które bawią i wciągają.

  1. Gry do nauki programowania.

W sieci można odnaleźć wiele, zarówno darmowych, jak i płatnych możliwości dostępu do gier, aplikacji i programów uczących dzieci programowania przez zabawę i świetnie spędzony czas. Kodowanie dla dzieci poprzez przechodzenie kolejnych poziomów, zdobywanie odznaczeń i punktów i rozwiązywanie zagadek to jedna z najlepszych motywacji.

Wbrew pozorom, tego typu aktywności wciągają nie tylko dzieci i młodzież, ale często zdarza się, że dzięki nim także rodzice chcą poznać więcej możliwości.

  1. Kurs programowania dla dzieci online.

Ciekawa opcja dla dzieci i rodziców, którzy chcą, aby ich latorośl uczyła się kodowania, a jednocześnie nie ma możliwości dowożenia go na zajęcia itp. Kurs programowania dla dzieci online to dobra opcja na to, by dziecko spędzało produktywnie czas przed komputerem. Jednak w takim przypadku warto postawić na zajęcia, które pozwalają słuchaczowi na kontakt z mentorem. Tylko w takim momencie dziecko ma poczucie, że uczy się faktycznie potrzebnych umiejętności, a dodatkowo jest nadzorowane, mobilizowane i wspierane przez kogoś, kto faktycznie się zna.

  1. Zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Aby dziecko wciągnęło się w naukę i poszerzanie swojej wiedzy, niezależnie od jej tematyki najważniejsze jednak jest, by była ona przekazywana w sposób dla niego zrozumiały, fascynujący i wskazujący na korzyści, jakie będzie miało z danej umiejętności zarówno teraz, w młodym wieku, jak i w przyszłości. Z takiego założenia wychodzą dobre warsztaty programowania dla dzieci. Zielona Góra to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie odbywają się między innymi nasze kursy programowania prowadzone także w systemie stacjonarnym.

Dlaczego kurs stacjonarny jest lepszą opcją od zajęć online?

Możemy cofnąć się do poprzedniego akapitu, mówiącego o tym, jak zajęcia z programowania dla dzieci z nadzorem mentorskim dodatkowo motywują do nauki. Jednak bezpośredni kontakt z nauczycielem daje jeszcze więcej. Łatwiej jest wspomóc słuchacza, oferując dostosowane do jego potrzeb rozwiązania problemów, czy wskazując na obszary, w których widoczna jest potrzeba większego ich praktykowania, jak i odwrotnie podkreślając, co już doskonale potrafi i nie musi poświęcać na to w tym momencie szczególnej nauki.

Nauka programowania – czy warto?

Zdecydowanie. Nauka programowania dla dzieci jest w tej chwili podstawową umiejętnością, która wprowadza przyszłe pokolenia na rynek pracy tak, jak przewidują to prognozy. Potrzebujemy pokolenia, które śmiele będzie rozwijać kolejne cyfrowe rozwiązania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *